Безпека
Безпека процесів - це основа для управління цілісністю виробничих систем і процесів, які працюють з небезпечними речовинами. Він ґрунтується на належних принципах проектування, інжинірингу та практиці експлуатації і технічного обслуговування. Типовими прикладами подій, пов'язаних з безпекою процесів, є вибухи пилу, газу або пари, вибухи або спалахи високоенергетичних матеріалів, швидке розкладання термічно нестабільних речовин або сумішей, а також швидке виникнення надлишкового тиску в технологічній установці в результаті протікання екзотермічних хімічних процесів.
Підприємства, які використовують небезпечні матеріали у своїх виробничих системах, повинні запобігати структурним відмовам або втраті стабільності небезпечних матеріалів, які вони використовують, або енергії, яку вони використовують, що може призвести до великої події, а це можливо тільки при управлінні безпекою процесів. Основні елементи управління безпекою процесів наведені нижче:
- Участь працівників: Співробітники беруть участь у тренінгах, опитуваннях та зворотному зв'язку.
- Інформація про безпеку процесів: Документація повинна узагальнювати конкретні протоколи безпеки.
- Аналіз небезпеки технологічних процесів: Систематична оцінка потенційних небезпек в роботі.
- Порядок дій: Операційні процедури, які містять чіткі інструкції та доступні для всіх працівників, повинні бути написані в письмовій формі.
- Тренування: Працівники повинні бути навчені дотримуватися конкретних протоколів безпеки.
- Передпусковий огляд безпеки: Будь-який завод, що відкривається або реорганізується, повинен пройти перевірку безпеки.
- Механічна цілісність: Критично важливе технологічне обладнання повинно бути належним чином спроектоване та встановлене. Це стосується резервуарів та ємностей для зберігання, насосів, трубопроводів та арматури, систем аварійного відключення та контролю.
- Дозвіл на роботу: Дозвіл повинен бути виданий на виконання вогневих робіт, що проводяться на закритому процесі або поблизу нього.
- Управління змінами: Керує процедурою, якої всі повинні дотримуватися при впровадженні змін у технологічному процесі, обладнанні або персоналі.
- Розслідування інциденту: У разі виникнення інциденту, пов'язаного з безпекою або здоров'ям, у тому числі у разі промаху, повинно бути проведено ретельне розслідування.
- Планування та реагування на надзвичайні ситуації: Необхідно провести навчання для працівників з викладенням деталей планування та реагування на надзвичайні ситуації.
- Аудит на відповідність: Роботодавці повинні підтвердити, що відповідність СУОП оцінюється щонайменше кожні три роки.
- Комерційна таємниця: Немає жодних захисних матеріалів або даних моніторингу будь-якого виду. Всі документи компанії, аналітичні та оперативні дані повинні бути захищені.
Управління безпекою процесів є складним процесом і потребує багатовимірного підходу, який включає як технологічні, так і управлінські рішення. Oskon Automation підтримає Вас своїми професійними консультантами у всіх Ваших процесах з безпеки процесів і процедурах сертифікації.